21 kirja elust ja selle väljakutsetest

Charles Handy
Tõlkija: Riina Jesmin

Kirjeldus

Hea lugeja!
See raamat sisaldab endas ajatuid tarkuseteri, mis on valatud lihtsasse vormi, kuid on oma olemuselt märksa sügavamad, kui esmapilgul välja paista lasevad. On ääretult inimlik igatseda püsivaid pidepunkte elus, kus kõik pidevalt muutub. Elu tugisammaste leidmine on aga omaette kunst.
Elu murdepunktid on tihtipeale hetked, millest sünnib hüppeline areng. Kuigi ootamatult globaalsed mõõtmed võtnud pandeemia on külvanud palju hirmu ja ebakindlust, jääb siiski lootus, et igast kriisist sünnib ka killuke head. Midagi, mis aitab luua paremat homset. Taolised olukorrad on targad teejuhid, kuna sunnivad meid tunnistama meie elude haprust ja toovad hingesoppide sügavusest taas pinnale tõeliselt olulised küsimused. Küsimused, mille sõnastus on tihti triviaalselt lihtne, vastus aga mõõtmatult keerukas.
Charles Handy pajatab oma raamatus justnimelt nendest küsimustest. Need on küsimused, mille tarvis koolis õppida ei ole võimalik ja millele Google vastust ei tea. Nagu autor on tabavalt märkinud, on see teadmine, mis tuleb meisse üksnes läbi vaikuses kogetud selgusehetke, mil mõistame oma kogemuse tõelist tähendust.
Milleks oleme siia tulnud? Mis omab elus tõelist tähendust? Kuidas elada tõeliselt väärt elu? Mida soovime sellele maailmale pärandada pärast enese lahkumist? Need on küsimused, mille üle mõtiskleda – sõltumata sellest, kas oled alles ellu astumas, purjetad aktiivselt selle laineharjal või omad juba küpset elukogemust.
Charles Handy on tabavalt öelnud, et memuaare kirjutades olid ebaõnnestumised ja nendest õppimine tema elu kõige põnevam osa, mistõttu ta soovis, et oleks andnud endale rohkem võimalust eksperimenteerida ja vigu teha.
Veel on aega teha endale see teene ja mõtiskleda, kas Sinu senine elu täidab Sind sisemise rahuga. Kas ausalt peeglisse vaadates saad tõdeda, et oled endal lubanud piisavalt katsetada, õppida, saavutada edu ja ka ebaõnnestuda – kogeda kõike seda imelist ja hirmsat, mida kätkeb endas inimeseks olemise imepärane kogemus.
Head lugemist!
Tarmo Ulla
Swedbanki eraisikute panganduse juht

Veel
Kirjastaja Hea Lugu
Ilmumisaasta 2021
Keel Eesti
Kategooria Filosoofia ja eetika